KONST / Litografier / Färglitografi 13486007
*
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 18:02:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 16:34:08
1
100 kr
21/9 11:25:30
2
300 kr
21/9 12:37:52
1
200 kr
21/9 12:37:52
2
250 kr (Budbetjänt)
21/9 12:38:03
1
300 kr
21/9 12:38:03
2
300 kr (Budbetjänt)
21/9 17:49:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Dénes Perger
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 16:34:08 | 1 | 100 kr |
21/9 11:25:30 | 2 | 300 kr |
21/9 12:37:52 | 1 | 200 kr |
21/9 12:37:52 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/9 12:38:03 | 1 | 300 kr |
21/9 12:38:03 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/9 17:49:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03